Pásová pila Dewalt vs Makita

Příspěvky k japonským pilám, dlátům, ručně kovaným nástrojům a podobně.
Odpovědět
pavel345
Příspěvky: 10
Registrován: 22 říj 2016, 19:13

Pásová pila Dewalt vs Makita

Příspěvek od pavel345 »

Zdravím,

zvažuji nákup pásové pily a rozhoduji se mezi Dewalt DW876 a Makita LB1200F. Máte s těmito pilami někdo zkušenosti? Případně můžete doporučit i něco jiného.

Pro pásovou pilu jsem se rozhodl na základě videí, kde na ní vyřezávají různé drobné věci a chtěl bych to taky zkusit. Pak mě ještě zajímá bezpečnost. U stolní pily přece jen nemám ruce blízko kotouče jako u pásovky. Bojím se sevření řezaného materiálu apod.
JanB
Příspěvky: 450
Registrován: 05 črc 2012, 19:29
Bydliště: F-M
Kontaktovat uživatele:

Re: Pásová pila Dewalt vs Makita

Příspěvek od JanB »

Neznám ani jednu z pil, na kterou se ptáš, jen stručně k druhému dotazu na bezpečnost. Je to rozhodně mnohem bezpečnější než kotoučová pila, protože pásová pila tlačí materiál dolů na stůl, zatímco kotoučová pila se ho snaží vrhnout nahoru a vzad proti obsluze. Navíc úzký pás je na sevření řezaným materiálem méně náchylný než kotouč a když už ho to sevře, tak se zastaví, pokud to motor neutáhne.
Netvrdím, že si na pásovce nemůžeš uříznout prsty, ale když je nebudeš záměrně strkat do řezu, spustíš si dolů vodítko, budeš se snažit obrobek držet tak, abys měl prsty po stranách pásu a ne v rovinně řezu, je to docela bezpečný stroj.
pavel345
Příspěvky: 10
Registrován: 22 říj 2016, 19:13

Re: Pásová pila Dewalt vs Makita

Příspěvek od pavel345 »

Děkuji za vysvětlení.
pavel.stnl
Příspěvky: 4
Registrován: 11 zář 2015, 12:25

Re: Pásová pila Dewalt vs Makita

Příspěvek od pavel.stnl »

Mám Makitu, druhou neznám. Nejdřív musím podotknout, že pilu mám na hobby použití a nejsem profesionál. Co se týká kvality, tak pila je celkem dobře udělaná i když to je pravděpodobně vyrobeno v číně.
Oceňuji kolečka na nohách kvůli manipulaci v dílně protože pila má tuším že 80kilo. K pile mohli dodávat alespon jednu náhradní krytku co je na stole kolem pásu (nevím jak se to přesně jmenuje) - je to plastový a na netu jsem ji nikde nenašel a musel sem si hi vyrobit z kousku zbytku plovoučky.
Má to tloušťku 3,5 mm - kdyby to bylo alespoň 4mm dalo by se to lehce vyříznout třeba z překližky nebo pertinaxu.
S čím trochu bojuji je s kolmostí řezu ale to není asi vlastnost pily ale moje neznalost jak tyto řezy provádět. Když chci uříznout třeba tenký plátek na výšku tak to mám třeba dole tenčí než nahoře nebo naopak i když mám nastavenou výšku opory pásu na co nejmenší vůči materiálu.
Asi to chce na to přijít.
Pokud se chceš zeptat na konkrétní věci tak klidně napiš co tě zajímá.
Pavel
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti