Truhlářský "leg vice" - přední vozík

Příspěvky k japonským pilám, dlátům, ručně kovaným nástrojům a podobně.
Odpovědět
Petr
Příspěvky: 601
Registrován: 12 lis 2009, 00:34
Bydliště: Kyjov
Kontaktovat uživatele:

Truhlářský "leg vice" - přední vozík

Příspěvek od Petr »

Zdravím kolegové,
v sobotu jsem si v práci dodělal "classic leg vice" nevím jak bych to nazval česky, protože přední vozík asi není přesné. Každopádně fuguje vezvadně a jsem rád, že ho konečně mám k dispozici.
Dal jsme fotky z blogu sem, a zase se to roztáhlo jak kráva a proto že je uploaduju z mobilu přímo na google fotky tak je nemůžu upravit přímo, ale musím stáhnout do pc upravit velikost, pak zase vrátit na blog a to mě fakt nebaví, takže fotky jsou v odkazu - omlouvám se.

http://pekne-truhlarsvi.blogspot.cz/201 ... -vice.html
ピーター 大工
Brehowicz
Příspěvky: 22
Registrován: 30 zář 2015, 21:45

Re: Truhlářský "leg vice" - přední vozík

Příspěvek od Brehowicz »

Jednoduche a funkčni.
Jen nevim jestli jestli to při silnějšim utahnuti nevytahne protikus trapez šroubu (čtvrcová matice na 4 šrouby) i s vruty a kusem třisek z nohy stolu?Teda pokud to nejsou šrouby skrz nohu a zezadu s velkou podložkou.
Petr
Příspěvky: 601
Registrován: 12 lis 2009, 00:34
Bydliště: Kyjov
Kontaktovat uživatele:

Re: Truhlářský "leg vice" - přední vozík

Příspěvek od Petr »

Ahoj, to je to poslední čeho bych se bál.
Jsou tam normální šrouby M6 cca 45mm dlouhe se zápustnou hlavou a do nohy stolu z prekližky je udělaný závitníkem závit do kterého je to našroubované. V prekližce ten závit drží opravdu neskutečně. A i originál benchcraft všechno kotví přes vyřezané závity do dřeva bez problémů. Když jsem to testoval, tak se mi při brutálním dotažení prohnula ta 4cm překližka o cca 2-3mm ale jinak nic. S Upnutým dílcem není šance pohnout. ;)
ピーター 大工
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů