Akušroubovák a rázový utahovák

Příspěvky k japonským pilám, dlátům, ručně kovaným nástrojům a podobně.
miru01
Příspěvky: 339
Registrován: 31 říj 2013, 12:05
Bydliště: Tábor

Re: Akušroubovák a rázový utahovák

Příspěvek od miru01 »

To tady ještě nazaznělo jak se nejlépe chovat k bateriiím Lion:

-vadí ji úplné vybití, když se článek dostane pod mezní hodnotu, je velmi obtížné ho znovu oživit (a nabíječka ho odmítá nabít) - NEVYBÍJET NA KREV
-nenechávat zbytečně dlouho plně nabité nebo plně vybité baterie stát
-rychlost stárnutí baterie se zvyšuje s vyšší teplotou, vyšším stavem nabití a vyšším zatížením
-nemají (téměř) paměťový efekt a jen malé samovybíjení, životnost 500 - 1200 cyklů.

Když jsem kupoval akuvrtačku od Makity, tak jsem zvažoval jestli koupit jeden nebo raději 2 akumulátory, nakonec jsem koupil jen jeden a slouží bez problémů už několik let, nakonec nabitá je za 15 minut - to je jedno kafe a až doslouží tak zase koupím jen jednu.

Jinak nabíječka k vrtačce není zrovna úplně jednoduchá, je řízená mikroprocesorem a nějaký švábík je i v samotné baterii, tak nevím jestli ta repase projde, osobně bych do repase nešel a koupil novou.
truvan
Příspěvky: 834
Registrován: 02 říj 2010, 08:57
Bydliště: Kostlivec nad Mrtvicí(Kostelec nad Orlicí:)

Re: Akušroubovák a rázový utahovák

Příspěvek od truvan »

Petře rád od Tebe za symbolickou cenu tu makitu i s nefunkčníma baterkama odkoupím ;) ;)
až koupíš nějaké nové dělo :shock:
co se týká toho odkazu na ebay bat tak to sice vypadá lákavě a snad bych do toho i šel kdybych neměl peníza na repas,ale dobrá firma co se repasama zabívá Ti nabídne na výběr jaký články do toho chceš,a myslím žě kdyby Ti do toho dali identické články jako je na to m Eb tak to vyjde o hodně levněji,jak už psali předřečníci víše, je to opravdu vyšší dívčí a je to imho na delší studium, ta problematika je značně rozsáhlá já bych spíš důvěřoval odborníkům,i když chápu že k nim důvěru ztrácíš(viz.Tvoje zkušenost s bruskou>ale to imho nebyli odborníci ale obchodníci.
přeji Ti chladnou hlavu při rozhodování a štěstí na odborníky ;)
Míru zdar
práci čest
Petr
Příspěvky: 601
Registrován: 12 lis 2009, 00:34
Bydliště: Kyjov
Kontaktovat uživatele:

Re: Akušroubovák a rázový utahovák

Příspěvek od Petr »

Tak jsem to včera v noci vyřešil.
Prošel jsem si několik videí o Makitě na youtube a zkušenosti lidí s těma čínskýma baterkama a vesměs se shodnou, že vydrží to samé co originál makita. Protože to chci vyzkoušet, tak jsem si včera objednal na zkoušku 2 ks baterek BL1840 nemají 3Ah ale 4 a mají tam i 4,5 nebo 5 Ah, tak snad to bude fungovat. Cena za obě baterky byla 61,90liber + 8 liber poštovné.= 2232,-kč.
Na ty repase jsem se díval v odkazu a píšou tam, že nově dělají i makitácké baterky BL 1830 kdy vyměnují i komplet elektroniku a cena je pevně stanovena na cca 2.500,-kč.
http://www.repase-baterii.cz/bl1830
http://shop.repase-baterii.cz/baterie-d ... /view/10/2
V práci používáme Festool a máme tam i dvě sady od Milwaauke a i když je kluci používali přes rok brutálním způsobem při rekonstrukci dílny tak pořád šlapou velmi dobře. Milwaauke vypadá bytelně, jenom je podle makity hodně "osvalené" tam kam se s impaktem od makity dostanu v pohodě tak s milwaauke mám problém s širokým tělem a váha je taky podstatně větší. Festool je super, ale i když já mám i s ním problém v mnoha případech. Třeba když nám dealer dodal nové nářadí, tak z jedné baterie ze spoje nejaký čas vytékala nějaká tekutina a baterka se nedala nabít - reklamace výměnou. A stává se mi celkem často, že když dám baterku festool na nabíječku tak se rozbliká zelená kontrolka že probíhá nabíjení a po 5 min. když na to mrknu, tak svítí červené světlo že je něco špatně - takže musím baterku vyjmout a znovu nasadit a už to zase šlape - stává se to celkem často. :|
ピーター 大工
pinos
Příspěvky: 102
Registrován: 27 srp 2014, 08:11
Bydliště: Stolany (okr. Chrudim)

Re: Akušroubovák a rázový utahovák

Příspěvek od pinos »

Ahoj.
Já můžu jednoznačně doporučit repasi. Před dvěma a půl rokama jsem nechal zrepasovat 14,4 v do zelený BOSCHky (ten starší typ) a funguje skvěle, má sílu jak bejk a za tu dobu jsem zaznamenal jen mimnimální pokles výdrže (neživí mě to, takže s tím dělám párkrát za týden).

Dělali mi to v Chrudimi:
http://www.repase-baterii.cz/

Věřím tomu, že do toho nacpou opravdu dobrý články s minimálním vybíjením. Takže ta baterka srárne opravdu pomalu.
Co se týče repase svépomocí, taky jsem o tom uvažoval. Táta je studovanej slaboproudař, tak jsem si říkal, že koupím články a on mi to tam napájí. No, nakonec mi to rozmluvil, rozdíl v ceně pár stovek, riziko při pájení v ruce prý docela velký - jsou choulostivý na vysoký teploty. V tý Chrudimi (a jinde asi taky) na to maj speciální mašinu, která tahle rizika eliminuje.

Mimochodem na úvodní stránce píšou o repasi BL1830, že dřív to nešlo (viz miru01 výše), ale teď, že už to uměj.

miru01dobře shrnul, jak se k baterce chovat - takže dobře přečíst, zapamatovat a chovat se podle toho 8-) .
Tim
Příspěvky: 703
Registrován: 10 led 2012, 23:42
Bydliště: Kunžak

Re: Akušroubovák a rázový utahovák

Příspěvek od Tim »

Ahojky ,
tak taky zkusím přidat pár zkušeností,začínal jsem s Boschem v podstatě proto,že v té době nic jiného nebylo ,dneska to považuju za velkou chybu jelikož kvalita téměř všech jejich strojků je ničemná měl jsem i pár kousků od metaba nic moc dodnes používám pouze pokosovou pilku ale vozím ji na montáže v dílně mám makitu..Přešel jsem na makitu už asi před dvaceti rokama a maximální spokojenost pro běžnou truhlářskou a tasařskou praxi mám od ní vrtačky úhlovky,acu šroubováky horní frézky ,mafla a další.na stavbu jsem si kdysi koupil dewalta ale opět chyba baterie bída,odolnost jeden pád z ponku a už byl štípnutej kryt pak odešel vypínač a dewalt šel z domu....Tak jsem začal jako mašinky držáky používat všechno od hilti a jsem max spokojenej aku šest let s původníma bateriema 22v síla nepřekonatelná a spousta vychytávek a jede dál.odolnost super pár pádů ze střechy bez poškození.Takže za mne Makita a Hilti případně milwauke.
a ještě se krátce vyjádřím k Festolu,koupil jsem si pouze ohranovací frézku na abs hrany taky chyba za hodně peněz dost komplikovanej stroj.A tak je to u festa se vším má složité a tím i drahé a poruchově strojky u kterých udrží kvalitu s bídou pár let.Pro mne je to klump za hodně peněz.

někdo tu psal,že si koupil jenom jednu baterii no to je ale hodně velká hovadina...Při práci mne nic nemá zdržovat kafe si dám s chutí po...

jinak jsem zastánce repase pokud to dělá dobrá firma tak není co řešit nemá na tom co zmastit rozebere obal a dá nové akumulátory..Repase pro makitu mi dělá firma http://www.repase-aku.cz
jsem velmi spokojenej výdrž víc než originál.

A k těm mejm chybám, držím se hesla chybama se člověk učí a tak chybujme co nejvíce....
toť moje názory se kterýma někdo bude souhlasit a jiný ne ale to je holt život.

Tim
truvan
Příspěvky: 834
Registrován: 02 říj 2010, 08:57
Bydliště: Kostlivec nad Mrtvicí(Kostelec nad Orlicí:)

Re: Akušroubovák a rázový utahovák

Příspěvek od truvan »

udělal sem si ted taky radost,baterky sou kompatibilní s velkým setem co od nich mám už roky(pila meč,rádio,světlo,šroubovák,rázovák) měl sem dilema nad tou novou 18v ale tu tesařinu tolik nejedu, když ji budu potřebovat tak pujdu do hilti(milww mě štvou že nepíšou měkkej a tvrdej krouťák :(
a tohle těch pár turbo šroubů do betonu při kotvení rámu taky pošle :) a do cihly i vyvrtá(do betonu mám SDS na 220/tam mi přijde kontraproduktivní aku(kde je beton je i šťáva :? 250 vruty8mm,to do trámu taky poslalo bez zaváhání(ale já nesem zas takovej vrutař:)
no a ještě k tomu to bylo v dobré akci :oops: (jsem děsná držgrešle :?
1.jpg
2.jpg
3.jpg
Míru zdar
práci čest
Tim
Příspěvky: 703
Registrován: 10 led 2012, 23:42
Bydliště: Kunžak

Re: Akušroubovák a rázový utahovák

Příspěvek od Tim »

ahojky, tak to jsi udělal dobře ,je vidět,že víš co chceš

určitě nebudeš litovat

tim
Petr
Příspěvky: 601
Registrován: 12 lis 2009, 00:34
Bydliště: Kyjov
Kontaktovat uživatele:

Re: Akušroubovák a rázový utahovák

Příspěvek od Petr »

Ahoj,
většinou tady všichni doporučujete jít do repase, ale jak už jsem psal, tak co jsem viděl firmy co to dělají tak 18V a 3Ah nemají v ceníku pod 2,5tis.kč/ks. Truvane když jsi psal že jsi "hrozná držgrešle" tak mi přece musíš dát za pravdu že z ekonomického hlediska:
Dát za repasi 2,5 tis.kč nebo koupit nové baterky na e-bay za cenu 1,15tis.kč./ks. je volba jasná, nebo snad špatně počítám? (předtím jsem to blbě napsal 61,9 liber bylo i s dopravou) Vždyť to přece stejně všechno vyrábějí v číně ať už je to Iphone, BMW nebo baterky Makita.
Pokud se mi koupě osvědčí a baterky vydží aspoň rok provozu tak je to z mého pohledu mnohem výhodnější než repase. Mrknite třeba na toto:
http://www.ebay.co.uk/itm/2X-Makita-BL1 ... Swl9BWMEL6
třeba tady 10ks baterk za cca 8.200,-kč!!http://www.ebay.co.uk/itm/TEN-PACK-MAKI ... id=2048038
Někteří tam prodávají jenom baterky a mají přes 300 obchodů měsíčně bez jedniného negativního feedbacku, tak proč to nezkusit. Samozřejmě mám obavu co mi dojde, ale aspoň budu zase jednou poučenej svoji chybou, jestli to budou jenom těžítka na stůl. :mrgreen:

Ještě jsem našel video kde borec nabíjí "nenabitelnou" baterku s pomocí propojení s jinou funkční připojenou na nabíječku, ale to se mi moc nezdá:
https://www.youtube.com/watch?v=nynrxJ5H-ws
ピーター 大工
truvan
Příspěvky: 834
Registrován: 02 říj 2010, 08:57
Bydliště: Kostlivec nad Mrtvicí(Kostelec nad Orlicí:)

Re: Akušroubovák a rázový utahovák

Příspěvek od truvan »

Petře jasně že ti dávám za pravdu,já ti to vubec nenutím jen sem tady ventiloval svuj názor(repas baterku totiž mám)už sem tady někde psal že jsem když to jde patriot,radši podpořím českou firmu,a jak posílal tim ten odkaz,tak tam jasně vidíš že ta 18 tka repásnutá v horších amp/h muže vijít velice levně a mám jistotu!ebay podle mýho nosu budou napsaný 3ah ale ve skutečnosti,tam bude třeba 1,5,snažím se z chyb poučit,ale kdybych se s baterkama spálil jako ty.tak bych to už dál nepokoušel a skusil čechy,když bych nechtěl utratit moc tak bych vzal mín ah. Není nad vlastní zkušenost :roll: stejnak je to rozhodnutí vzdycky jenom na tobě.)samozřejmě ti přeju aby to klaplo,reference od tebe až to otestuješ,budou mít myslím nejenom pro mne velkou cenu. Protože ta cena je opravdu lákavá :)
Míru zdar
práci čest
miru01
Příspěvky: 339
Registrován: 31 říj 2013, 12:05
Bydliště: Tábor

Re: Akušroubovák a rázový utahovák

Příspěvek od miru01 »

Do repase za 2,5 t. bych nešel, vždyť je to +- cena nové a nejkvalitnější baterie na světě stejně vyrábějí japonci, takže čím že vlastně podporuji tu českou firmu.
A když už tak dovnitř nechat dát při repasi kvalitní články - třeba panasonic, které stojí násobně to co ty čínské. Na spojení článků použivají plechové pásky a malou bodovku, kutil co si to doma proletuje dráty, tak se mu pak může stát, že se to přepálí proudy co tam tečou.
Oživit se může podařit i baterka, kterou nabíječka odmítá, ale ne tou seriovou co se dodává k vrtačce. Ještě mne napadá, když koupíš 4 Ah, tak je otázka zda to tvá stávající nabíječka uspokojivě nabije.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů